הוספה למועדפים | יצירת קשר | דף שער
ניטרו הבית של הספורטאים
טיפים לקראת טריאתלון הנשים בהרצליה – חלק ב'

מאת: ניר בדולח - מאמן טריאתלון, מוסמך במדעי הספורט.

טריאתלון הנשים הינו אירוע נפלא אשר פותח צוהר לעולם הטריאתלון עבור נשים רבות שטרם התנסו בחוויית הטריאתלון. בעוד שחלק א' של הכתבה התרכז בטיפים לשטח ההחלפה ולשחיה, בחלק זה נתרכז בטיפים לרכיבה ולריצה. שיהיה לכולן בהצלחה.

 

שלב הרכיבה

הרכיבה בתחרות הינה על נתיבי איילון, כביש אשר ברובו מישורי ועם מעט רוח. בגדול בדרך דרומה יש מגמת ירידה קלה על נתיבי איילון ובדרך צפונה (חזרה) יש מגמת עליה קלה ואם יש יום עם רוחות, סביר להניח שנקבל את הרוח בחזור. חשוב מאוד להקפיד לרכב בצד ימין של הנתיב ולאפשר לרוכבות חזקות יותר לעקוף בביטחה. כמו כן, צריך לזכור שיש איסור לרכיבה בדבוקה (דרפטינג) ולכן יש לשמור על מרחק של לפחות 10 מ' מהרוכבת שלפניכן.

  

במידה ואתן מעוניינות לעקוף רוכבת שלפניכן, יידעו אותה לגבי כוונתכן (למשל על ידי קריאה - "עוקפת משמאל").

בשלב האחרון של הרכיבה מומלץ לעבור לפלטה הקטנה ולהגביר את קצב סיבובי הרגלים לכ-90-95 סיבובים לדקה. הגברה זו תסייע לרגלים לעבור בצורה נוחה יותר משלב הרכיבה לשלב הריצה.

שלב הריצה

השלב ה"בעייתי" ביותר לגוף במסגרת הטריאתלון הינו המעבר מהרכיבה לריצה. על מנת להתגבר על מעבר "בעייתי" זה, מומלץ להתחיל את הריצה קצת לאט יותר ביחס לקצב הריצה המתוכנן וכן לרוץ בצעדים יותר קטנים ותדירים. לאחר מספר דקות ריצה הרגלים "ישתחררו" וניתן יהיה לעבור לקצב הריצה הרצוי.

עם הירידה לריצה זכרו לסובב את מספר החזה שלכן לפנים.

במסגרת מסלול הריצה בדרך הלוך לאחר כ-2 ק"מ אתן פוגשות עליה של כ-400 מ', על מנת להתגבר עליה בצורה אופטימלית שמרו על דרגת מאמץ אחידה בהשוואה לריצה במישור (ולא על מהירות אחידה), הקטינו צעדים והשתמשו בתנופת הזרועות. עם סיום קטע העליה, שמרו על הקצב בו רצתם בעליה לעוד מספר שניות ואז הגבירו בהדרגה לקצב התחרות שלכן.

  

בדרך חזור בירידה מומלץ להגביר קצב צעדים, לגלגל כפות רגלים ולתת לכוח המשיכה לעזור לכן להגביר קצב בדרך למטה. זה גם זמן טוב לשחרר זרועות לצידי הגוף על מנת לתת לזרועות ולכתפיים שלכן גם מנוחה.

הקפידו על שתייה במהלך הריצה. במידה וחלוקת המים מתבצעת בכוסות, ניתן ללחוץ על הכוס בשני צידיה במקביל ובכך לייצר "פיה" דרכה המים יוצאים בצורה מרוכזת (ולא נשפכים בצדדים). במידה ואתן לא מתורגלות בלשתות באמצעות כוס תוך כדי ריצה, תרגלו זאת במהלך האימונים.

מומלץ להצטייד בכובע ריצה בהיר. מעבר ליכולתו להגן על הראש מפני שמש, ניתן לשפוך מים על הראש והכובע בתחנות השתיה השונות. המים הקרים שנספגים בבד מסייעים לקירור הראש והצוואר (חשוב להקפיד כי מדובר במים ולא במשקה איזוטוני... J).

ולסיום, גם אם מאוד קשה לכן וגם אם אתן נאבקות על צעד, לקראת שער הסיום חייכו וזקפו קומה. סיימתן את הטריאתלון ומגיעה לכן כול הכבוד (וגם צריך להראות טוב בתמונת שער הסיום J )

מאחלים לכולן בהצלחה בתחרות ונתראה לאורך המסלול.

הקרדיט לתמונות מגיע ליריב ויינברג המוכשר - www.smnpro.com 
חדשות באתר
הרשמה לעדכונים במייל
כתבות אחרונות
לכל הכתבות...
מופעל באמצעות מגוון אפקט Nitro - הבית של הספורטאים